Urządzanie wnętrz

Rośliny w domu- praktyczne wskazówki dla początkujących

Rośliny domowe to świetny sposób na ożywienie i kolor w Twoim domu. Dostarczają tlen, redukują stres, a nawet pomagają lepiej spać. Wiele osób uważa, że rośliny domowe służą tylko do dekoracji. Istnieje jednak wiele korzyści z posiadania ich w domu. Rośliny domowe mogą poprawić jakość powietrza poprzez redukcję toksyn i innych szkodliwych substancji chemicznych z powietrza. Dostarczają również tlen do powietrza, którego wszyscy potrzebujemy do zdrowego życia.

Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy wyborze roślin?

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest Twój styl życia. Masz napięty harmonogram? Jeśli tak, możesz rozważyć rośliny, które wymagają mniej pielęgnacji i konserwacji. Jeśli nie, możesz odkrywać bardziej egzotyczne rośliny! Kolejnym czynnikiem wartym rozważenia są zwierzęta. Nie każda roślina będzie dla nich bezpieczna, dlatego decydując się na nowy kwiat przeczytajmy istotne informacje na temat jego toksyczności. Nie warto kupować dużych, stojących roślin, gdy mamy w domu małe dzieci. Należy uważać również na długie, zwisające rośliny, za które maluch może łatwo pociągnąć. Nie warto od razu decydować się na dużą ilość roślin. Na początek wystarczą 2-3 najbardziej podstawowe, aby sprawdzić czy aby na pewno mamy czas i przestrzeń do ich przechowywania.

5 najlepszych kwiatów do salonu

Kwiaty to świetny sposób na ożywienie Twojego salonu. Niezależnie od tego, czy chcesz zachować prostotę, czy użyć ich jako akcentu, jest tak wiele różnych kwiatów, które mogą wnieść dużo życia w przestrzeń. 5 najbardziej polecanych to:

1) Fiołek afrykański: Fiołki afrykańskie są jednym z najpopularniejszych kwiatów na tej liście, ponieważ występują w prawie każdym możliwym kolorze. Mają też bardzo delikatne kwiaty, dlatego świetnie sprawdzą się jako drobny akcent w salonie. Rośliny te potrzebują wilgotnej gleby i pośredniego światła słonecznego, aby dobrze się rozwijać i rosnąć.

2) Lilia Pokoju: Ta wspaniała roślina jest nie tylko piękna, ale także znana ze swoich właściwości leczniczych. Do prawidłowego wzrostu potrzebuje wilgotnej gleby, przefiltrowanego światła słonecznego i dużej ilości wody.

3) Pajęcza roślina: te rośliny są bardzo łatwe w pielęgnacji. Mogą przetrwać w warunkach słabego oświetlenia i wymagają również dużej wilgotności .

4) Filodendron: Ta roślina jest często nazywana „żywą” i potrzebuje jasnego światła, odpowiedniej gleby i umiarkowanego podlewania.

5) Eszeweria: Ta roślina jest idealna do warunków słabego oświetlenia, ale wymaga wilgotnej gleby. Może być przechowywany w pomieszczeniu lub na zewnątrz.

Podstawy uprawy roślin w domu

Istnieje wiele powodów, dla których warto uprawiać rośliny w domu. Niektórzy ludzie uprawiają rośliny dla ich piękna. Inni mogą chcieć ich używać do celów leczniczych. Bez względu na powód, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz uprawiać własne rośliny w domu.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że nie wszystkie rośliny będą się dobrze rozwijać w Twoim domu, dlatego ważne jest, aby przeprowadzić rozeznanie i dowiedzieć się, które z nich najlepiej sprawdzą się w Twoim środowisku. Musisz również upewnić się, że roślina ma wystarczająco dużo miejsca na korzenie oraz wystarczającą ilość wody i światła z naturalnych lub sztucznych źródeł. I na koniec upewnij się, że roślina ma kilka centymetrów przestrzeni między nią a jakimkolwiek innym przedmiotem lub powierzchnią, aby mogła prawidłowo oddychać.