Urządzanie wnętrz

Dekorowanie domu w jesiennym stylu

Jesień to świetna pora roku na udekorowanie domu. Liście zmieniają kolor, powietrze jest rześkie i chłodne, a to świetny czas na wieczory z rodziną w domowym zaciszu. Jest tak wiele sposobów na udekorowanie domu na jesień, że wybór tego, który będzie dla Ciebie najlepszy, może być trudny. W tym artykule omówimy niektóre z jesiennych dekoracji, które możesz wykorzystać w swoim salonie.

Pomysły na wykorzystanie 5 najpopularniejszych schematów kolorów jesieni

Kolorystykę możemy wykorzystać do udekorowania naszego domu w sposób najbardziej odpowiedni do pory roku. Jak wiemy, istnieje 5 popularnych jesiennych schematów kolorystycznych:

1) brązowy i pomarańczowy

2) niebieski i żółty

3) zielony i czerwony

4) fioletowy i różowy

5) turkusowo-brązowy

5 wskazówek, jak stworzyć idealny jesienny klimat w salonie

1. Pomyśl o zmianie oświetlenia- oświetlenie pomieszczenia za pomocą lampek lub przygaszonego światła wprawi Cię w domowy nastrój

2. Dodaj kilka akcesoriów kojarzących się z jesienią. Ulubiona świeca zapachowa, niektóre dynie, a nawet szyszki sosnowe to świetne sposoby na udekorowanie domu w tym sezonie.

3. Wykorzystaj ciepłą paletę kolorów w poduszkach, narzutach i innymi dekoracjach, które możesz wykorzystać na kanapie lub w pokoju.

4. Dodaj świąteczne jesienne zapachy, takie jak cynamon lub gałka muszkatołowa, aby poczuć, że jesień już nadeszła!

5. Dodaj naturalne, właściwe dla tej pory roku akcenty- liście, szyszki czy rośliny takie jak wrzosy świetnie budują klimat

Wyborze mebli do salonu na jesień

Salon to miejsce, w którym spędzasz większość czasu będąc w domu. To przestrzeń, która powinna być przytulna, zachęcająca i wygodna. Powinna też być wyrazem Twojej osobowości i stylu.

Przy wyborze najlepszych mebli do tej przestrzeni należy wziąć pod uwagę kilka czynników. W czasie jesieni szczególnie warto skupić się na sofie. To na niej będziesz spędzał większość czasu celebrując długie, jesienne wieczory. Wybór narożnika daje Ci dużo możliwości. Jest nie tylko wygodny, ale również funkcjonalny i bez problemu pomieści grupę osób. Świetnym przykładem jest narożnik od firmy Polipol- model mp-in17004.